מדרגות

איזה סוגי מדרגות קיימים

ישנם סוגים רבים ושונים של מדרגות ולכל אחת יתרונות וחסרונות משלה. חשוב להיות מודעים לסוגי המדרגות השונים לפני קבלת החלטה איזה סוג לרכוש.

1. מדרגות ישרות – המדרגות הישרות הן סוג של גרם מדרגות הבנוי עם מערכת שלבים ישרים ואנכיים. מדרגות אלו הן העיצוב הנפוץ ביותר למבני מגורים ומסחר. בניגוד לגרם המדרגות הלולייניות, שנועד להיות יותר אסתטי, עיצוב המדרגות הישר נבחר לרוב מטעמי נוחות. ניתן למצוא מדרגות ישרות גם בבתים וגם בבתי עסק. לעתים הם משמשים כחלופה למעלית או ככניסה למרתף או לעליית גג.

2. מדרגות לולייניות – גרם מדרגות לולייניות הוא גרם מדרגות מתפתל שעושה סיבוב סביב תומך מרכזי או ניול. העמוד המרכזי תומך בעליות ובמדרגות אנכיות, מה שמאפשר לגרם המדרגות להיות צר יותר מגרם מדרגות ישר קונבנציונלי באותו גובה. העיצוב של מדרגות לולייניות מתוארך לימי קדם. המדרגות הלולייניות העתיקות ביותר המוכרות הן המדרגות הישנות בקנוסוס, שנבנו בשנת 1900 לפני הספירה ועשויות מאבן.

3. מדרגות טרפזיות – מדרגות טרפז הן סוג של מדרגות שיש לה שני רדיוסים שונים. סוג זה של מדרגות שימושי במיוחד על מנת ליצור עיצוב אדריכלי מעניין ודינמי יותר.

מאילו חומרים ניתן לבנות מדרגות

לפני רכישת גרם מדרגות, יש לחשוב תחילה על סוג החומר שהם רוצים עבור המדרגות שלהם. ישנם שלושה סוגים עיקריים של חומרים: עץ, פלדה ואבן.

מדרגות עץ : מדרגות עץ הן דרך מצוינת ליצור תחושה חמימה ומזמינה בביתכם. ניתן לייצר מדרגות עץ מסוגים רבים ושונים של עץ, אך הנפוצים ביותר הם אלון, אורן ואגוז.

מדרגות מתכת : מדרגות מתכת הן דרך מצוינת להוסיף אלגנטיות וסטייל לכל בית. הם גם עמידים מאוד ויחזיקו מעמד לאורך שנים עם תחזוקה נאותה. מדרגות המתכת של היום הרבה יותר מסוגננות ממה שהיו בעבר. קיים כיום מגוון רחב של סגנונות, צבעים ומרקמים שונים עבור מדרגות מתכת.

מדרגות מתכת :ישנם סוגים רבים ושונים של מדרגות בטון שתוכלו לבחור מהם. הסוג הנפוץ ביותר הוא גרם המדרגות הישר, אך ישנם גם מדרגות עקומות, מדרגות לולייניות ועוד. הכל תלוי מה אתה רוצה לעשות עם הבית שלך ואיזה סוג של מראה אתה רוצה שיהיה לו.